« کیهان کلهر » برنده جایزه ایزاک اشترن شد

کیهان کلهر
کد خبر : 152353
تاریخ : 10 شهریور 1397
کیهان کلهر نوازنده‌ی کمانچه و آهنگساز به خاطر سهم برجسته‌ در کمک به بشریت و مسائل انسانی از طریق موسیقی برنده‌ی جایزه‌ معتبر بین‌المللی Human Spirit ایزاک اشترن شد
« کیهان کلهر » - استاد نوازنده‌ی کمانچه و آهنگساز - برنده‌ی جایزه‌ معتبر بین‌المللی Human Spirit  ایزاک اشترن شد.

جایزه Human Spirit ایزاک اشترن که از سال ۲۰۱۶ بنیان‌گذاری شده، به‌ منظور احترام به گروه‌ها یا افرادی است که سهم برجسته‌ و قابل توجهی در کمک به بشریت و مسائل انسانی از طریق موسیقی داشته‌اند. علاوه بر این نوازنده‌ی برجسته، گروه کُر Farmers نیز این جایزه را دریافت می‌‌کنند. آزمون (مسابقه) بین‌المللی ایزاک اشترن در کنار آزمون‌های بین‌المللی چایکوفسکی و کوئین الیزابت از معتبرترین آزمون‌های موسیقی جهان بشمار می‌ روند.
 
در این رویداد در کنار برگزاری مسابقه‌ی بین‌المللی ویولن ، از سال ۲۰۱۶ هر دو سال یک‌بار جایزه‌ای برای دستاورد هنری موزیسین‌هایی که آثار و فعالیت آنها به‌ منظور نزدیک کردن انسان‌ها در جهان از طریق موسیقی صورت گرفته و سهم برجسته‌ای در درک ما از انسانیت از طریق مدیوم موسیقی داشته‌اند، تعلق می‌گیرد و امسال دومین جایزه دستاورد هنری انسان دوستانه به استاد کیهان کلهر تعلق گرفت. هیات داوران این مسابقه بر این اعتقادند که آثار و اهداف موسیقایی این موزیسین برجسته، اغلب رویکرد بشردوستانه داشته و فراتر از زادگاه و ملیت او ساخته شده‌اند.

 مراسم اهدای جایزه‌ی ایزاک اشترن شانگهای به همراه اهدای جایزه فعالیت هنری انسان دوستانه ایزاک اشترن امشب برگزار و از شبکه‌های تلویزیونی کشور چین نیز به‌ صورت زنده پخش می‌شود. اما از آنجا که « کیهان کلهر » اکنون در تور کنسرت‌های خود به سر می‌برد، فرزند ایزاک اشترن (مایکل اشترن) به نیابت از او این جایزه را دریافت می‌کند.

 مسابقه بین‌المللی ویولن ایزاک اشترن شانگهای به نام این ویولونیست اوکراینی‌تبار اهل امریکا نام‌گذاری شده است و خانواده اشترن نیز در این مسابقه که در کشور چین برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.  

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید