داستان‌های کوتاه « بلوهای وحشی » نقد و بررسی می‌شود

کتاب بلوط های وحشی به قلم نجمه ولی پور
کد خبر : 153555
تاریخ : 1 مهر 1397
فرهنگسرای سرو به منظور ترویج مفاهیم ادبی و ایجاد زمینه‌های علاقه‌مندی جوانان به ادبیات و شعر فارسی قصد دارد سلسله نشست‌های کتاب ماه و مجموعه داستان کوتاه بلوط‌های وحشی را سه‌شنبه، سوم مهرماه با حضور نویسنده کتاب به همراه جلسه نقد و بررسی از ساعت ۱۷ برگزار کند.

به گزارش بانگ  به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه شش، فرهنگسرای سرو سلسله نشست‌های «کتاب ماه» با هدف ترویج مفاهیم ادبی و ایجاد زمینه‌های علاقه‌مندی جوانان به ادبیات و شعر فارسی، مجموعه داستان کوتاه «بلوط‌های وحشی » را سه‌شنبه، سوم مهرماه با حضور نویسنده کتاباز ساعت ۱۷ در سالنفرهنگسرای سروبه همراه جلسهنقد و بررسیبرگزار می‌کند.

مجموعهداستان کوتاه«بلوط‌های وحشی» به قلم «نجمه ولی‌پور » در سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات «حدیث قلم» به چاپ رسیده است.نویسندهبا قلم پراحساس و استعاری خود، کوشیده است تا در قالب ۲۳ داستان کوتاه، مظاهر سیاسی و مذهبی و عاطفی موجود در جامعه معاصرش را با هنر نماد و تمثیل، تصویر پردازی کند.

مخاطبی که با لذت کشف درون‌مایه آشناست، می‌تواند روایت رونده و متفاوتنویسندهاز جهان و قراردادهای جهانی را در لایه‌های پرداخت و توصیفِ «ماهی‌های گندمزار»، «یک مشت بنفشه» و «شالیزار» به تماشا بنشیند. به تعبیری، چتر سبز و زردی کهنویسندهبا تأسی از فضاسازی جنگل‌های بلوط و گندمزارهای نامکشوف جهان، بر سر داستان‌هایش گسترده است، از سیلان موازی و متقاطع زندگی و مرگ حکایت می‌کند.

فرهنگ‌سرای سرو در نظر دارد با مشارکت کانون ادبیات داستانی سرو، در عصر سومین روز از ماه مهر، به بررسی و تورق تکنیکی دو اثر «صبح عید» و «کانی‌مانگا» ازکتاب«بلوط‌های وحشی» بپردازد. داستان «صبح عید» به روایتی درونی از عواقب فاجعه منا در ذهن و زندگی قربانیان عید قربان سال ۹۴ می‌پردازد و داستان «کانی‌مانگا»، گوشه‌ای از اسرار پیروزی عملیات مشترک والفجر۴ را که پل رسیدن به کربلاست، به میدان قلم آورده است.

در جلسه نقد و بررسی کتاب«بلوط های وحشی»، کارشناس و مجری «غزل بابایی»نویسندهو خالق آثار «راز اثیر» و «مادران چشم به راه» حضور داشته و منتقدانی چون زینب روزبهانی، شعله هُمیلی، مرضیه امامی، لیلا کشاورز، سیدرضا موسوی، فرناز صباپور کاوه هرندی، منیر محلوجی و مهرداد عادلی نیز حضور دارند که محتوا و ادبیاتکتابرا با حضور علاقه‌مندان به چالش خواهند کشید.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند بهفرهنگسرای سروواقع در خیابان ولی عصر(عج)، ضلع شمالی پارک ساعی، کوچه ساعی دوم مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن گویای ۸۸۸۸۱۸۷۹ تماس بگیرند.

کتاب بلوط های وحشی فرهنگسرای سرو کتاب ماه داستان کوتاه

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید