نمایش نقاشی هایی که حکایت از «فراسو» دارند

امیرحسین امیر جلالی
کد خبر : 153637
تاریخ : 9 مهر 1397
نمایشگاه نقاشی‌های امیرحسین امیرجلالی با عنوان «فراسو»، جمعه 13 مهر 1397 در گالری ژاله افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه که با گردآوری مرتضی توکلی برگزار می‌شود، 12 اثر انتزاعی با تکنیک ترکیب مواد که از سیر و سلوکی فلسفی گذر کرده و بر بوم نشسته اند، به نمایش در می‌آید.
نمایشگاه نقاشی‌ های امیرحسین امیرجلالی با عنوان «فراسو»، جمعه 13 مهر 1397 در گالری ژاله افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه که با گردآوری مرتضی توکلی برگزار می‌شود، 12 اثر انتزاعی با تکنیک ترکیب مواد که از سیر و سلوکی فلسفی گذر کرده و بر بوم نشسته اند، به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه از 13 تا 24 مهر از ساعت 16 تا 21 در گالری ژاله به نشانی خیابان ایرانشهر، خیابان نوشهر، شماره 3، بر پا خواهد بود. گالری ژاله شنبه‌ها تعطیل است.

آثار امیرجلالی، حول محور عناصر انسانی نمی‌گردد؛ تمامی راهکارهای مسکّن‌وار او را خسته کرده و درمان قطعی را نگاه به فراسوی ما می‌داند. روند تغییر در کارهای وی در جهت تاثیرگذاری بصری بیشتر برای القاء مفهومی خاص است که تا به حال دست‌مایه افراد بسیار کمی قرار گرفته است. راهی که در نهایت نقش فرم را در مقایسه با محتوا در آثار جدید او بیشتر و تا حدود زیادی متعادل می‌کند. حاصل کار، در نهایت به خلوتی و عدم دغدغه در ایجاد پرسپکتیو و ضرب قلم‌ های بی‌پروا منجر شده است.
امیر حسین امیر جلالی
امیرجلالی در نمایشگاه «فراسو » در استفاده از نوع عناصری که وظیفه دلالت‌گرانه دارند تغییر چشمگیری ایجاد کرده است اما آثار همچنان مانند کارهای پیشین، امضای خود را دارند که بیننده را از قرابت با نقوش قبلی آگاه می‌سازد. آثار این نمایشگاه مضمون فلسفی دارند که به آینده تکاملی انسان اشاره دارد و به همین دلیل است که انسان امروز و دغدغه هایش در آن نقشی ندارند؛ از این رو کارها دچار بی زمانی فزاینده‌ای است. 
موضوع، انسانی است که به دست خود، خویشتن را تغییر داده و از تکنولوژی نوین و علم ژنتیک در دستکاری خود بهره جسته است زیرا عیوب متعددی را در خود می‌دیده است و اکنون خود را در گذشته به چشم موجودی ناهنجار می‌بیند که باید نام انسان را به چیز دیگری تغییر دهد.

امیر حسین امیر جلالی متولد 1344 در تهران و دانش آموخته نقاشی است. وی از سال 1381 تا کنون نمایشگاه‌های مختلفی در ایران و کشورهای امارات، چین و کره جنوبی داشته است.

نقاشی گالری نقاشی گالری های تهران هنر تجسمی امیرحسین امیرجلالی هنر انتزاعی Abstract

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید