واکنش رئیس تئاترشهر به ماجرای بازداشت شدنش

سعیداسدی-تئاتر-بازداشت-تئاتر شهر
کد خبر : 153455
تاریخ : 21 شهریور 1397
سعید اسدی رییس مجموعه تئاتر شهر نسبت به اتفاقات پیش آمده در چند روز اخیر که منجر به بازداشت موقت وی و مریم کاظمی شد، یادداشتی را منتشر کرد.

سعید اسدی رییس مجموعه تئاتر شهر در یادداشتی خطاب به اهالی هنر و همکارانش نسبت به اتفاقات چند روز اخیر مبنی بر توقیف نمایش «رویای شب تابستان» به دلیل انتشار تیزر غیرمجاز نمایش که به بازداشت موقت وی و مریم کاظمی کارگردان نمایش منجر شد، واکنش نشان داد و رسانه ها و هنرمندان را به طمانینه و آرامش خردورزانه دعوت کرد.

در یادداشت سعید اسدی آمده است:

«دوستان عزیز، هنرمندان گرانقدر، اهالی فرهیخته فرهنگی و همکاران مهربانم

درود فراوان

سپاسگزار محبت و بزرگواری تمامی عزیزانی هستم که در این رخداد اخیر، لطف و مهربانی خود را از من دریغ نکردند. کوشش برای فرهنگ و خردورزی حکم می کند که در این شرایط، دور از احساسات و حواشی ناخواسته، اجازه بدهیم کار بر روال معمول و قانونی خود پیش برود.

در این وطن عزیز، همدلی برای بهبود امور ضروری است و اگر گاهی، کنش‌هایی از سوی ما، هر چند از سر دلسوزی و همدلی، در مسیر ایجاد تشتت و مخاطره برای عزت و شکوه این ملت شریف رخ دهد، بی‌شک نتایجش دردناک و نامطلوب خواهد بود. باید سپاسگزار مقام‌های محترم قضایی باشم که با عنایت ویژه برای حل این فقره، موجبات خروج ما را خارج از وقت معمول اداری فراهم فرمودند.

تلاش های شبانه روزی همکاران و مسئولان محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از مقام عالی وزارت، معاونان و مشاوران و مدیران محترم وزارتخانه، تا همکاران شریف و صدیقم در اداره کل هنرهای نمایشی و مجموعه تئاترشهر برای حل و فصل قانونی این رویداد باعث شد تا با عنایت و همراهی مقامات محترم قضایی از این مرحله با درایت و آرامش عبور کنیم و در سایه لطف پروردگار با رویکردی قانونمدار و عقلانی باقی راه را تا ختم به خیر شدن این اتفاق پیش ببریم. بر خود واجب می دانم که بگویم، رفتار شایسته‌ ماموران محترم قانون در ساعات حضور من برای حفظ کرامت انسانی نیز شایسته سپاسگزاری ویژه است.

قدردان تلاش مدیرعامل و هیات مدیره محترم خانه تئاتر هستم که عالمانه و با درایت تلاش فرمودند. از اهالی محترم رسانه های داخلی که با منش حرفه ای توانستند امکان خبررسانی دور از هیاهو و حواشی را فراهم کنند تشکر می کنم. از خانواده و بستگان عزیزم برای حمایت و پشتیبانی‌شان بسیار سپاسگزارم.

به این وسیله، با فروتنی از همه بزرگواران در فضاهای مجازی، شبکه های اجتماعی و رسانه‌ای خواهشمندِ طمانینه و آرامش خردورزانه هستم و امیدوارم در ادامه‌ این مسیر با شکیبایی و مهربانی کافی، فرصت مطلوب برای طی کردن رویه‌ شایسته و قانونی را فراهم کنیم.

عزت همگی مستدام، سایه مهر شما کم نشود.»

تئاتر شهر تئاتر سعیداسدی

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید