هنر تجسمی 16 دی 1397

شرح یک تابلو بعد از ۲ قرن

ویلیام هوگارت، نقاش و طنزنویس انگلیسی، منظره‌ای از یک هارمونی ناهنجار را که به مدت بیش از دو قرن سر زبان‌ها بوده را به‌ تصویر کشیده است. گاردین اخیرا در گزارشی به تشریح اثر «موسیقیدان خشمگین» از هوگارت پرداخته است.

ادامه خبر
ادبیات 9 دی 1397

پوستر سیزدهمین جشنواره شعر فجر رونمایی شد

در آستانه برگزاری افتتاحیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، پوستر رسمی این رویداد ادبی رونمایی شد.

ادامه خبر
ادبیات 27 آذر 1397

سلبریتی‌های فضای مجازی بازار نشر را هم تسخیر کردند

شهریار بزرگمهر که در چهارمین جایزه شعر «احمد شاملو» شایسته تقدیر شد، درباره وضعیت نشر کتاب‌های شعر می‌گوید: روی کتاب‌های شعر سرمایه‌گذاری کم‌تری صورت می‌گیرد و ناشران بیشتر روی افرادی سرمایه‌گذاری می‌کنند که همان چهره‌های پرمخاطب فضای مجازی یا سلبریتی‌هایی هستند که کتاب دارند و فروش احتمالی کتاب آن‌ها میزان بالایی دارد.

ادامه خبر
موسیقی 6 آذر 1397

مافیای موسیقی در روز کنسرت سالن را از ما گرفت

به گفته استاد برجسته موسیقی کیوان ساکت، فساد متاسفانه جامعه موسیقی را نیز در بر گرفته؛ از خانه موسیقی گرفته تا برخی متولیان هنری از بالا تا پایین همه در رانت سهیم هستند.مافیای موسیقی در روز اجرای کنسرت سالن را از ما میگیرند.

ادامه خبر
هنر نمایش 1 آذر 1397

تئاتر خیابانی هنری برخواسته از بطن زندگی مردم

رییس سازمان فرهنگی، ورزشی و شهرداری یزد گفت: تئاتر خیابانی گونه‌ای از زبان هنر است که از بطن زندگی روزمره مردم و با انگیزه‌های برخاسته از شرایط زندگی جامعه جان می‌گیرد.

ادامه خبر
موسیقی 29 مهر 1397

فراز و فرود های ارکستر ملی در «شب های هنر»

برنامه شب های هنر از شبکه ۴ سیما، امشب میزبان بزرگان عرصه هنر و موسیقی چون فریدون شهبازیان، کیوان ساکت و شهرام ناظری خواهد بود.

ادامه خبر
هنر نمایش 18 مهر 1397

تقویم اجرایی بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی منتشر شد

تقویم اجرایی بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی پس از چندین نشست و هم اندیشی دانشگاه ها، تنظیم ومنتشر شد‌.جشنواره تئاتر دانشگاهی اردیبهشت سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

ادامه خبر
هنر تجسمی 14 مهر 1397

رضا عباسی و هنر دوره صفوی در کانون توجه حراجی کریستیز

در جدیدترین حراجی کریستیز که کمتر از ۲۰ روز دیگر در لندن برگزار می‌شود، مجموعه ای از هنرهای اسلامی و هندی از جمله نقاشی معروف «جوان نشسته» از رضا عباسی هنرمند نقاش بزرگ دوره صفوی به حراج گذاشته می‌شود.

ادامه خبر
هنر نمایش 13 مهر 1397

جایزه داگلاس سیرک به جعفری پناهی رسید

جعفر پناهی کارگردان برجسته سینما به پاس دستاوردهای با ارزش هنری اش موفق به کسب جایزه معتبر داگلاس سیرک شد.

ادامه خبر
هنر نمایش 11 مهر 1397

آلن دلون : به لطف زیبایی ام به همه چیز رسیدم

آلن دلون نوامبر امسال 84 ساله میشود ، دلون چندی پیش علنا اعلام بازنشستگی کرد و گفت پایان دورۀ فعالیت حرفه ای اش در سینما فرارسیده است. متنی که در ادامه می خوانید، بخشی از گفت وگوی جذاب رسانۀ فرانسوی «پاری مچ» با این ستارۀ دوست داشتنی ست .

ادامه خبر