حمید نعمت الله از ابتذال در سینما گفت

حمید نعمت الله
کد خبر : 153650
تاریخ : 11 مهر 1397
حمید نعمت‌ الله کارگردان با سابقه سینما در اظهارات جدیدش درباره ابتذال در سینما و اهداف کارگردانان از ساخت فیلم سخن گفت.
ه گزارش بانگ به نقل از فارس، حمید نعمت‌ الله کارگردانسینما، در خصوص ابتذال در آثار سینمایی گفت: به نظر می‌رسد تولید این نوع آثار به نیت فیلمساز بر می‌گردد؛ فردی فقط به خاطر پول و سود بیشتر این نوع آثار را می سازد و یک نفر دیگر به زعم خود برای شاد کردن مردم. البته قصدم دفاع از هیچ‌کدام نیست.
حمید نعمت الله
وی درباره ورود شوخی‌های جنسی به آثار سینمایی اظهار کرد: نهفیلم کمدی و نه مثلا شوخی‌های جنسی به ذات خود مبتذل نیستند؛ فیلمسازان بزرگی هم از این کار‌ها کرده‌اند، ولی خوب ساخته‌اند و دائم دستاورد‌های جدید داشته اند. وودی آلن هم از این کار‌ها استفاده می‌کند، اما فاخر. صنف ما مسئولیت سنگینی دارد با دیگر صنوفی که نگاه تجاری دارند، فرق می‌کند. بحث این نیست که مردم چه می‌خواهند و ما همان را بسازیم.  مهم این است که فیلمسازان و مسئولان چه فیلم‌هایی به مردم نشان داده و ذائقه آن‌ها را چگونه تربیت کرده اند.
وی تاکید کرد: ابتذال فقط به کمدی و شوخی های خاص محدود نمی‌شود؛ در هر حالت و شکلی ممکن است اتفاق بیفتد. اینکه کاری برای صلاح جامعه ساخته نشود و دنبال ساخت هر نوع کار، شوخی یا حرکت دست خورده، کلیشه و تکراری برویم به نظر من مبتذل است. معتقدم افرادی که سلیقه شان پرورش پیدا کرده و تربیت شده است، حتی برای خوشگذرانی هم دنبال هر نوع فیلمی نمی‌روند. اما خب چه می شود کرد؛ در شرایط غیر قابل پیش بینی هستیم. مثلا درباره فیلم «شعله ور » که غیرکمدی‌ است، توقع نداشتم خوب بفروشد.
وی در پایان تصریح کرد: متاسفانه در صنعت سینما افراد زیادی کار می‌کنند که شایسته این حرفه نیستند و جای آدم‌های شایسته خالی است. عرصه سینما و فیلمسازی دست آدم‌های نامحرم افتاده است.سینما آدم‌های جاه طلب و خلاق خودش را می‌خواهد.

حمید نعمت الله سینما هنر نمایش فیلمسازی ابتذال در سینما

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید