7 حقیقت جالب از والت دیزنی

7 نکته جالب از والت دیزنی

در مقاله امروز به 7 نکته جالب از زندگی هنرمند بزرگ، والت دیزنی می‌پردازیم

والتر دیزنی از شخصیت‌های مهم سرگرمی بود که مدتی پس از مرگش شایعه منجمد شدن جسدش منتشر شده بود.
والتر الیاس دیزنی که به نام والت دیزنی شناخته می‌شود، از شخصیت‌های سرشناس دنیای سرگرمی است و بنیان گذار شرکت والت دیزنی که اکنون از بزرگترین شرکت‌های تولید فیلم است، شناخته می‌شود. در اینجا قصد داریم با حقایقی از زندگی او آشنا شویم.
لوگو والت دیزنی

روز‌های سخت در دوران کودکی

والتر در سال ۱۹۰۱ در شیکاگو متولد می‌شود و زمانی که ۴ ساله بود به همراه خانواده اش به یک مزرعه در میزوری می‌روند. با این حال پدر او برای بهبود شرایط زندگی ناتوان است به همین خاطر مزرعه را می‌فروشد و به کانزاس می‌روند. پدر دیزنی در آنجا کار تحویل روزنامه را انجام می‌داد و والتر نیز در این امر پدر خود را در تحویل روزنامه‌ها یاری می‌کرد. اما او در سال ۱۹۱۷ نیز این شغل را ترک می‌کند و به شیکاگو باز می‌گردد تا در یک شرکت مربوط تولید به آب میوه و ژله دست به کار شود. والتر در ۱۶ سالگی مدرسه را ترک کرد و با وارد شدن آمریکا به جنگ جهانی اول، او هم با جعل تاریخ تولد خود عضو صلیب سرخ شد.
والت دیزنی در کودکی

 صداپیشه میکی موس

والت دیزنی پس از فعالیت در صلیب سرخ، به امید آنکه به کارتونیست یک روزنامه تبدیل شود به کانزاس می‌رود، اما در عوض او شغلی در زمینه تبلیغات برای مجلات و سالن‌های سینما پیدا می‌کند و به انیمیشن علاقه مند می‌شود. در سال ۱۹۲۲ او یک استودیو فیلمسازی تاسیس می‌کند که البته سال بعد به دلیل مشکلات مالی تعطیل می‌شود. همان سال او به هالیوود می‌رود و با برادر بزرگترش کمپانی برادران دیزنی را تاسیس می‌کند. پس از تولید چند انیمیشن کوتاه و مشکلات فراوان او انیمیشن میکی موس را در سال ۱۹۲۸ با عنوان «کشتی بخار ویلی» منتشر می‌کند. او تصمیم می‌گیرد صداپیشگی شخصیت میکی ماوس را خودش انجام دهد. او صداپیشگی را تا سال ۱۹۴۷ انجام می‌دهد و بعد از آن به دلیل مشغله‌های دیگر آن را کنار می‌گذارد.
والت دیزنی

تبلیغات سیاسی دیزنی در طی جنگ جهانی برای دولت آمریکا

در طی جنگ جهانی، کارمندان دیزنی برای سازمان‌های فدرال فیلم‌های آموزشی تولید می‌کردند. دیزنی، همچنین فیلم‌های تمرینی برای ارتش آمریکا تولید می‌کرد. با وجود آنکه والتر دیزنی تمایلی نداشت تا نامش را به عنوان یک شخصیت غیرسیاسی با کار‌های تبلیغاتی سیاسی لکه دار کند، در سال ۱۹۴۳، انیمیشن کوتاهی را تولید می‌کند که نازی‌ها را در آن مسخره می‌کند.
والت دیزنی

علاقه دیزنی به قطار

والت دیزنی، علاقه زیادی به قاطر داشت. پدر و عموی او مدت زمان زیادی را در راه آهن کار کرده بودند و والت دیزنی در همان زمان به عنوان نوجوان، در قطار‌ها روزنامه و غذا می‌فروخت. او در اواخر سال ۱۸۴۰، برای خودش یک لوکوموتیو می سازد و بعد از آنکه به خانه جدیدش در لس آنجلس می‌رود برای آن خط راه آهن درست می‌کند. او خودش لباس‌های کارکنان قطار را می‌پوشید و بازدیدکنندگان را سوار قطارش می‌کرد.
قطار والت دیزنی

برنامه ساخت دیزنی لند

والت در ابتدا قصد داشت یک پارکِ بازی کوچک را بسازد، اما در سال ۱۹۵۳ یک شرکت تحقیقاتی را استخدام می‌کند تا یک مکان مناسب برای یک پارک موضوعی بزرگ را پیدا کنند. برنامه دیزنی لند که در تلویزیون نمایش داده شد توسط ۷۰ میلیون آمریکایی دیده شد و مورد استقبال قرار گرفت. این پارک بعد از یک ماه، میزبان بیش از نیم میلیون نفر بود. او از گذراندن اوقاتش در این پارک ابراز رضایت می‌کرد و حتی یک ساختمان در آن برای خودش ساخت.
دیزنی لند

رکورددار بیشترین جایزه اسکار در تاریخ

دیزنی، رکورد بیشترین جایزه و نامزدی انفرادی اسکار را به ثبت رسانده است. در سال ۱۹۳۲، در پنچمین دوره جوایز آکادمی، او اولین جایزه خود را در بخش بهترین اثر کوتاه دریافت می‌کند. دیزنی در هفت دوره بعدی اسکار هم در همین بخش توانست جایزه بگیرد. در سال ۱۹۶۴ نامزد دریافت بهترین فیلم می‌شود، اما موفق به دریافت آن نمی‌شود. او سابقه دریافت ۲۲ جایزه اسکار دارد و ۵۹ بار هم در بخش‌های مختلف اسکار نامزد شده است.

والت دیزنی اسکار


جسد والت دیزنی فریز نشده است

در سال ۱۹۶۶ بود که پزشکان متوجه شدند دیزنی به سرطان ریه مبتلاست. او در همان سال و در سن ۶۵ سالگی در گذشت. مدت زیادی از مرگ او نگذشت که شایعه شد جسد دیزنی منجمد شده تا شاید در آینده بتوان او را به زندگی برگرداند. با این وجود جسد او سوحته شد و در آرامگاهش در کالیفرنیا نگهداری می‌شود.
والت دیزنی

انیمیشن هنرمند مقالات والت دیزنی دیزنی لند

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید