نمایش اسطوره‌ها بدون قضاوت و با زبان امروزی

جمشید حقیقت شناس-نقاشی -گالری نقاشی-اخبار هنری-اخبار هنرهای تجسمی
کد خبر : 153616
تاریخ : 7 مهر 1397
یک نقاش درباره نمایشگاه نقاشی‌های‌ جمشید حقیقت‌شناس که به تازگی افتتاح شده است، می‌گوید «او به مسائل اجتماعی، تاریخی و اسطوره‌ها علاقمند است و توانسته با نگاه مدرن و بیان امروزی بدون قضاوت مسائل را مطرح کند.»

نمایشگاه نقاشی‌های‌ جمشید حقیقت‌شناس با عنوان «بیست-هجده» روز جمعه ششم مهرماه در گالری ساربان افتتاح شد. حقیقت‌شناس در این نمایشگاه تجربه‌ جدیدی در حوزه ترکیب‌بندی و فرم انجام داده‌ است. او متولد سال ۱۳۴۱ و دانش‌آموخته نقاشی‌است. همچنین تجربه ریاست انجمن هنرمندان‌نقاش و دبیری جشنواره‌های متعدد از جمله جشنواره‌ تجسمی‌ فجر را در کارنامه خود داشته‌ است.

حمیدرضا اردلان در قسمتی از استیتمنت این مجموعه‌ آورده‌است: «حقیقت‌شناس به عنوان «خود تجربی» در نمایشگاه «بیست-هجده» هیچ تمنایی ندارد، چیزی خلق نمی‌کند، حتی پیشنهاد یا سوالی ندارد؛ خود را کنار می‌کشد و آینه‌ای به دست می‌گیرد تا رویدادها و عادت‌های‌فرهنگی،اجتماعی و تاریخی را که همواره در تکرار، انسان ایرانی و هستی پیرامون او را احاطه کرده‌ است، نمایان شوند.»


گالری<b><b> نقاشی </b></b>جمشید حقیقت شناس


محمدعلی بنی‌اسدی ، رضوان صادق‌زاده ، فرح اصولی، گیزلا وارگاسینایی، اکبر نیکان‌پور، عبدی اسبقی، ایرج اسکندری، غلامرضا نامی، هلن دشت گل و ... از جمله هنرمندانی بودند که از این نمایشگاه بازدید کردند.

معصومه مظفری  هنرمند نقاش درباره کارهای نمایشگاه معتقد است: کارهای‌ حقیقت‌شناس جهانی مملو از اشیا و نشانه‌ها دارد که آن‌ها را فراتر از جهان روزمره و زمینی می‌برد و در عین حال می‌تواند با زندگی روزمره‌ ما نیز در ارتباط باشد.


گالری<b><b> نقاشی </b></b>جمشید حقیقت شناس

علی‌اصغر میرزایی‌مهر  پژوهشگر و استاد دانشگاه هم درباره نمایشگاه گفت: بیش از ۴۰ سال است که با حقیقت‌شناس دوستی دارم و می‌دانم از معدود نقاشانی‌ است که خودش را به گستره‌ای خاص محدود نمی‌کند و ذهن خود را باز نگه می‌دارد. نمایشگاه پیش‌رو در واقع حاصل تجربیات انباشت‌شده سال‌های‌کاری اوست و در واقع به عنوان هنرمندی که در دهه پنجم فعالیت هنری خود به سر می‌برد حاصل و عصاره فعالیت‌هایش را به نمایش‌گذاشته‌ است.

گالری<b><b> نقاشی </b></b>جمشید حقیقت شناس

مهدی احمدی  نقاش و بازیگر نیز که برای تماشای آثار آمده بود گفت: از قبل با کارهای حقیقت‌شناس آشنایی دارم. او به مسائل اجتماعی، تاریخی و اسطوره‌ها علاقمند است و توانسته با نگاه مدرن و بیان امروزی بدون قضاوت مسائل را مطرح کند. او به جزئیات علاقه دارد و توانسته این جزئیات را در یک کلیت که نگاه شخصی‌اش به جهان است بروز دهد.

این نمایشگاه تا روز دوشنبه شانزدهم مهرماه ادامه خواهد داشت. علاقمندان برای بازدید از آثار می توانند همه روزه به جز سه‌شنبه‌ها، از ساعت ۱۶الی ۲۰به گالری ساربان به نشانی سهروردی شمالی، هویزه غربی، نبش خیابان یوسفی، پلاک۱۳۰ مراجعه کنند.


گالری نقاشی نقاشی جمشید حقیقت شناس

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید