سلطان سکه را شناختیم ، سلطان کنسرت کیست ؟!

سلطان کنسرت
کد خبر : 153781
تاریخ : 1 آذر 1397
محمد معتمدی خواننده موسیقی اصیل با انتشار متنی در صفحه شخصی خود، خبرنگاران، مسئولین و متولیان فرهنگى و قضایى کشور و اعضاى کمیسون فرهنگى مجلس را به چالش #سلطان_کنسرت دعوت کرد.
محمد معتمدی با بنیان گذاری چالشی به نام سلطان کنسرت از خبرنگاران، هنرمندان ، مسئولین و متولیان فرهنگى و قضایى کشور و اعضاى کمیسون فرهنگى مجلس دعوت کرد تا به این چالش بپیوندند .

در این متن آمده است: « در حوزه اقتصاد یک فردی بود که معروف شد به سلطان سکه ، او دقیقاً چه کار می‌کرد و جرمش چه بود؟ در بازار سکه نوعی انحصار به وجود آورده بود به نحوی که جدا از سیاستگذاری‌ های دولت می‌توانست با ارتباط با برخی افراد در بدنه اجرایی، قیمت سکه را به تنهایی تعیین کند . ترنور (گردش) مالی او هم ظاهراً حدود هزار میلیارد عنوان شده است. در حوزه امور فرهنگی و هنری چه؟ به هر حال بنده و سایر هنرمندان مستقل که بازرگان و فعال اقتصادی نیستیم. ما هنرمند موسیقی هستیم و حوزه کاری و شغلی ما کنسرت است. آیا هنرمندان موسیقی مستقل هم سلطان حوزه کاری خود را دارند؟! 

محمد معتمدی

محمد معتمدی با طرح این پرسش که سلطان فروش بلیت کنسرت‌های موسیقی ایران کیست،‌ ادامه داده است: آیا اصلاً دانستن این موضوع برای مسئولان مهم است یا نه؟ البته منظور از سلطان، هنرمندان عرصه موسیقی یا خوانندگان موسیقی نیستند بلکه کسانی هستند که بازار ساز و کار فروش بلیت کنسرت‌ ها را در اختیار گرفته‌اند.اگر کسی به تنهایی و با ارتباط با برخی از افراد در بدنه اجرایی کشور، خارج از سیاستگذاری‌های فرهنگی کشور، برای بازار موسیقی و کنسرت ایران سیاستگذاری کند و بازار موسیقی و فروش کنسرت‌ها را انحصاری کند و ترنور مالی او نیز در سال چندصد میلیارد باشد و به هیچ نهاد نظارتی و مالیاتی هم پاسخگو نباشد، تکلیفش چیست و آیا اصلاً برای کسی مهم است؟ این خواننده موسیقی در پایان نوشته است: این انحصار به هر روی شکل گرفته است ولی شکل‌گیری این انحصار با هماهنگی و تایید متولیان فرهنگی کشور بوده و یا نوعی فساد خارج از سیستم اداری است؟ به گمان بنده اینها سوالاتی بسیار مهم ولی بی‌پاسخ هستند، بنابراین اینجانب خبرنگاران محترم و همچنین مسئولان و متولیان محترم فرهنگی و قضایی کشور و اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس را به چالش سلطان_کنسرت دعوت می‌کنم. 

سلطان سکه محمد معتمدی

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

محمد معتمدی کنسرت خواننده سلطان_کنسرت چالش بلیت سلطان کنسرت

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید