اصفهان میزبان بزرگداشت ناصر چشم آذر

بزرگداشت ناصر چشم آذر در سینما فلسطین اصفهان
کد خبر : 152363
تاریخ : 12 شهریور 1397
در سومین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بزرگداشت هنرمند فقید ناصر چشم آذر با حضور خانواده او برگزار شد
مراسم بزرگداشت هنرمند فقید ناصر چشم آذر در سومین روز برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با حضور خانواده مرحوم چشم آذر و جمعی از شرکت کنندگان در جشنواره و علاقه مندان به هنر موسیقی و سینما در سینما فلسطین اصفهان برگزار شد. 
همسر مرحوم ناصر چشم آذر در این مراسم بااشاره به جایگاه هنری این هنرمند فقید در موسیقی سینمای ایران به خصوص سینمای کودک و نوجوان گفت: ساخت موسیقی فیلم های خواهران غریب، قصه های مجید، شب ‌های تهران و موسیقی باران عشق، از برترین آثار به جا مانده از این موسیقی دان هستند که در نوع خود بی نظیرند.
' شیرین احمدلو ' بااشاره به موسیقی متن سریال قصه های مجید گفت: موسیقی متن این سریال را زنده یاد ' ناصر چشم آذر ' ساخت و تاکنون سازنده این اثر بدون نام باقی مانده بود. 
وی با بیان اینکه نام مرحوم ' چشم آذر ' در تیتراژ این سریال گنجانده نشد از بیان دلایل این تصمیم خودداری کرد.
همسر مرحوم چشم آذر با بیان اینکه حضور پر رنگ این هنرمند فقید، لحجه شیرین و دلنشین مجید، بازیگر اصلی این فیلم و نقش ' بی بی ' به موسیقی چشم آذر در سریال قصه های مجید جان و معنا بخشید. 
وی افزود: این هنرمند موسیقی عاشقانه زندگی کرد و و عاشقانه کودکان و نوجوان را دوست داشت گفت: او در خانه هنرمندی به دنیا آمد و هنرمندانه زندگی کرد.
همچنین در ادامه دختر این هنرمند فقید نیز گفت: پدر من در آثار خود از طبیعت الهام گرفته و طبیعت برای او همیشه بخشی از هنر بوده است.
' شاهد احمدلو ' کارگردان سینما نیز با اشاره به اینکه سینمای ایران به چشم آذر مدیون است گفت: این آهنگساز همیشه جزو برترین ها بوده و در موسیقی کودکان و نوجوان تحولی شگرف به وجود آورد.
وی گفت: همه فیلم هایی که من ساختم را این هنرمند فقید با روح لطیف و عرفانی خود آهنگسازی کرد و حساسیت و توجه لازم را در این زمینه داشت.
در پایان این مراسم توسط دبیر جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان و هنرمندان و کارشناسان عرصه سینمای ایران از خانواده ناصر چشم آذر تقدیر شد.
مرحوم ناصر چشم آذر از پیشگامان سازهای الکترونیک در ایران بود و «باران عشق» یکی از آثار معروف اوست. 
او از سال 1363 با ساخت موسیقی متن فیلم «تاراج» به کارگردانی ایرج قادری فعالیت هنری خود را در زمینه موسیقی فیلم آغازکرد. 
« تو برقص »، « شکوفه‌ های ایران »، «خواهران غریب»، « شب‌ های تهران» ، «طلوع»، «باران عشق»، سه آلبوم «باران شادی» از جمله آثار وی است که روانه بازار موسیقی شده اند.
منبع ایسنا

سینما ناصر چشم آذر بزرگداشت شاهد احمدلو اصفهان سازهای الکترونیک هنر آهنگساز کودک و نوجوان

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید