گلایه بازیگران و عوامل سریال «دیوار به دیوار ۲» از دریافت نکردن دستمزدهایشان

دیوار به دیوار 2- سریال-فیلم-تلویزیون-صدا و سیما -خبر -خبر هنری
کد خبر : 153508
تاریخ : 25 شهریور 1397
جمعی از بازیگران و عوامل سریال «دیوار به دیوار ۲» از دریافت نکردن دستمزدهایشان پس از ۶ ماه از پخش سریال و پاسخگو نبودن تهیه‌کننده و سازمان صداوسیما گلایه کردند.سریال‌های مختلفی در یک سال اخیر در تلویزیون ساخته شده و یا در حال ساخت است که هنوز دستمزد عوامل آنها پرداخت نشده است و یا قسط‌ها با تاخیر پرداخت می‌شود.

جمعی از بازیگران و عوامل سریال «دیوار به دیوار ۲» از دریافت نکردن دستمزدهایشان پس از ۶ ماه از پخش سریال و پاسخگو نبودن تهیه‌کننده و سازمان صداوسیما گلایه کردند.سریال‌های مختلفی در یک سال اخیر در تلویزیون ساخته شده و یا در حال ساخت است که هنوز دستمزد عوامل آنها پرداخت نشده است و یا قسط‌ها با تاخیر پرداخت می‌شود.

<b>سریال</b> <b><b>دیوار به دیوار 2</b></b> 


در برخی از این سریال‌ها تهیه‌کننده همچنان پیگیر حقوق بازیگران و عوامل است و عوامل می‌دانند که تهیه‌کننده پولی ندارد اما در برخی موارد نیز نه تنها تهیه‌کننده پاسخگو نیست بلکه بازیگر و عوامل نمی‌دانند برای پیگیری حقوق خود باید به چه کسی مراجعه کنند که از جمله این آثار فصل دوم «دیوار به دیوار» به کارگردانی سامان مقدم و تهیه‌کنندگی حمید رحیمی نادی است که نوروز ۹۷ روی آنتن شبکه سه سیما رفت و حالا بعد از ۶ ماه بعضی از عوامل سریال می‌گویند قسط‌های آخر این پروژه را دریافت نکرده‌اند.«مهر» در گفت‌وگویی با برخی از عوامل سریال درباره دستمزدهای پرداخت نشده‌شان صحبت کرده است.ویشکا آسایش بازیگر سینما درباره تعویق ۶ ماهه در پرداخت دستمزد خود و دیگر عوامل سریال «دیوار به دیوار ۲» گفت: حدود ۶ ماه است که پول من و بقیه عوامل سریال پرداخت نشده است.

 

وی تاکید کرد: دستمزد ۴۰ روز آخر تولید توسط تهیه‌کننده این سریال حمید رحیمی نادی پرداخت نشده است و آقای رحیمی‌نادی نه تلفنش را جواب می‌دهد و نه می‌توانیم او را ببینیم فقط می‌دانیم که در حال ساخت برنامه «برنده باش» است که در زمان تصویربرداری «دیوار به دیوار ۲» مراحل پیش تولید این برنامه را انجام می‌داد.بازیگر فیلم «نهنگ عنبر» با اشاره به پیگیری‌های دستمزد خود از صداوسیما عنوان کرد: با سازمان صدا و سیما هم صحبت کردیم که به ما گفتند بودجه سریال را به‌طور کامل به رحیمی‌نادی پرداخت کرده‌اند و مسئولیتی در قبال بدهی‌ها ندارند.وی با اشاره به واکنش صداوسیما تصریح کرد: تهیه‌کننده از طرف سازمان به ما معرفی شد و ما فکر می‌کردیم سازمان از او حمایت می‌کند و او تهیه‌کننده امین سازمان است. متاسفانه سازمان صدا و سیما هیچ مسئولیتی قبول نمی‌کند و ما نمی‌دانیم که چه باید بکنیم.

 

جدا از کاهش ارزش پول، این موضوع که حتی نمی‌دانیم می‌توانیم به پول خود برسیم یا خیر، برایمان معضل بزرگی شده است.بازیگر سریال «امام علی» درباره تاریخ چک‌های پرداختی به عوامل گفت: چک‌هایی که از حمید رحیمی نادی داریم به تاریخ اسفند ماه ۹۶ تعلق دارد و من و تمامی عوامل سریال «دیوار به دیوار ۲» از اسفند ماه به‌دنبال حقوق خود هستیم. من فقط قسط ماه اول این کار را دریافت کردم اما چند تن از بازیگران حتی ماه اول را هم دریافت نکرده‌اند.

 

چک ماه دوم هم برگشت خورده و برای ۱۰ روز آخر هم کلا چکی داده نشده است.وی ضمن گلایه از سازمان صدا و سیما گفت: اگر سازمانی با این عظمت زورش به آقای رحیمی نادی نمی‌رسد ما چه باید کنیم؟ چه ضمانتی وجود دارد که باز هم در تلویزیون، یک تهیه‌کننده دیگر چنین رفتاری با عواملش نداشته باشد. من فقط می‌دانستم که او تهیه‌کننده چند قسمت از برنامه «دورهمی» بوده است و هیچ شناختی از او نداشتم و به اعتماد قرارداد سازمان صدا و سیما در این سریال حضور یافتم و با این اوصاف ترجیح می‌دهم که دیگر با تلویزیون کار نکنم.آسایش در پایان بیان کرد: در قرارداد بندی وجود دارد که در صورت اختلاف بین طرفین، مجری طرح می‌تواند حَکَم باشد در صورتی که اسمی از مجری طرح نه در تیتراژ و نه در قراردادها وجود ندارد. تنها خواسته من این است که یک نفر در سازمان صدا و سیما پاسخگو باشد چراکه احساس می‌کنیم حق و حقوقمان برای هیچ‌کس ارزشی ندارد.

 

من ضمانت کردم که سریال به آنتن برسد

همچنین فرهاد آییش دیگر بازیگر این سریال در سخنانی عنوان کرد: من هم مثل بقیه همکارانم در سریال «دیوار به دیوار ۲» با تهیه‌کننده این پروژه مشکل مالی پیدا کردم با این تفاوت که من احساس دوستی‌ای با رحیمی نادی داشتم و روز آخر فیلمبرداری که چند تن از بازیگران به‌دلیل تاخیر پرداخت‌ها حاضر نبودند جلوی دوربین بروند من وساطت کردم و از آنها خواستم که پروژه را به پایان برسانیم.بازیگر «دیوار به دیوار» اضافه کرد: من دوست دارم حرف‌هایم را رودررو و مستقیم بزنم تا اینکه معضلی را مطبوعاتی کنم اما طی این ۶ ماه بارها برای رحیمی نادی پیام گذاشتم و جوابی دریافت نکردم به همین دلیل تصمیم گرفتم از طریق قانونی پیگیری کنم و این مشکل را با رسانه‌ها هم در میان گذاشتم.

 

وی اظهار کرد: جدا از جواب ندادن رحیمی نادی نسبت به دستمزدها، سازمان صدا و سیما هم برای دریافت مطالبات با ما همکاری نداشته و اعلام کرده است که با تهیه‌کننده پروژه تسویه حساب کرده‌ است.آییش در پایان عنوان کرد: پیش از این هم مواردی بوده که تهیه‌کننده دیگری پول عوامل پروژه را نداده و با این وجود باز هم در سازمان صداوسیما کار می‌کند. من بیشتر از پولی که طلب دارم، از رفتار این نوع تهیه‌کننده‌ها و سازمان صدا و سیما با هنرمندان و عوامل سریال‌ها ناراحتم.حسن زارعی از دیگر بازیگران این سریال نیز در گفت‌وگوی کوتاهی با بیان اینکه او هم دستمزد خود را به‌طور کامل دریافت نکرده است، اظهار کرد: متاسفانه معلوم نیست کدام بخش در صداوسیما بابت این معوقات مقصر است و از چه کسی باید دستمزد خود را پیگیری کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه بیشتر عوامل و بازیگران دستمزدهای خود را به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند، بیان کرد: برخی از بازیگران و عوامل «دیوار به دیوار۲» دو قسط یا برخی یک قسط از دستمزدشان باقی مانده است و وقتی از سازمان صداوسیما پیگیری می‌کنیم، می‌گویند تسویه شده است، زمانی هم که سراغ تهیه‌کننده می‌رویم پاسخگو نیست.این بازیگر در پایان تصریح کرد: ما کسی را جز تلویزیون نمی‌شناسیم که پیگیر حقوق خود باشیم. این همه ستاره در این سریال حضور داشتند که هرکدامشان یک فیلم را پیش می‌برند و حال توقع دارند تلویزیون از زیر بار مسئولیت خود شانه خالی نکند.خشایار الوند نویسنده سریال «دیوار به دیوار ۲» نیز از پرداخت نشدن بخشی از دستمزد خود خبر داد و گفت: توقع ما از سازمان صداوسیما این است که به مشکلات رسیدگی کند.

 

درست است که ما به طور مستقیم با سازمان قرارداد نداریم اما برای سازمان کار کرده ایم.وی در گفت‌وگو با مهر ادامه داد: سریال «دیوار به دیوار ۲» پخش نوروزی داشت و من سر پروژه‌های دیگری بودم اما آنها را کنسل کردم و به این پروژه پیوستم تا کار به نوروز ۹۷ برسد حالا وقتی قرار است پول خود را دریافت کنیم سازمان می‌گوید همه بودجه را پرداخت کرده است که البته پرداخت برخی دستمزدها انجام شده اما طبق قرارداد کامل نبوده است.این نویسنده در پایان سخنانش اظهار کرد: این مشکلات باعث می‌شود عوامل، دیگر با سازمان کار نکنند وقتی سازمان خود را کنار می‌کشد دیگر رغبتی برای کار در تلویزیون ندارید.پروژه‌های دیگری نیز وجود دارد که دستمزد عوامل هنوز بعد از ساخت و پخش پرداخت نشده است و یا بازیگران مختلفی هستند که برای پروژه‌های مختلف از تلویزیون طلبکار هستند اما کسی مسئول پاسخگویی چنین مواردی نیست.

 

تلوزیون دیوار به دیوار 2 مهدی ژوله

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید