خالق افسارگسیخته درگذشت

استیون جفریز
کد خبر : 153530
تاریخ : 29 شهریور 1397
استیون جفریز خالق نمایشنامه «افسارگسیخته» در ۶۸ سالگی درگذشت. نمایشنامه «افسارگسیخته» نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در لندن روی صحنه و پس از موفقیت بسیار راه خود را به سالن های تئاتر آمریکا نیز باز کرد.
استیون جفریز خالق نمایشنامه «افسارگسیخته» در ۶۸ سالگی درگذشت. نمایشنامه «افسارگسیخته» نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در لندن روی صحنه و پس از موفقیت بسیار راه خود را به سالن های تئاتر آمریکا نیز باز کرد

نمایشنامه افسار گسیخته نهایتا به فیلمنامه ای سینمایی تبدیل شد و با بازی بزرگانی چون جان مالکویچ و جانی دپ روی پرده سینما هم نمایش داده شد.

نمایشنامه « افسارگسیخته » سال ۲۰۱۶ بار دیگر با بازی دومینیک کوپر در نقش اصلی روی صحنه وست اند لندن رفت و باز هم بازخورد بسیار مثبتی گرفت.

جفریز استاد بسیاری از نمایشنامه نویسان نسل بعد از جمله سیمون استیونز شد که پس از مرگ او در توییتی نوشت: «زمانی که بسیاری از هم نسلان او جوانان را نادیده می گرفتند، جفریز ما را راهنمایی می کرد، به ما می آموخت و انگیزه می داد. بدون اغراق یک نسل از نمایشنامه نویسان با او پیوند دارند. او نماد تواضع در حرفه ای بود که گاهی خودشیفتگی ویژگی غالب آن می شود.»

سامانتا الیس دیگر نمایشنامه نویس انگلیسی هم درگذشت جفریز را تسلیت گفت و نوشت: «او نوشتن را به من هدیه کرد و مرا متقاعد کرد که این کار مفرح است.»

تئاتر هالیوود نمایشنامه استیون جفریز

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید