انتشار کتاب محمدعلی موحد در فرانسه

کتاب هیاهو بر سر هیچ
کد خبر : 153418
تاریخ : 17 شهریور 1397
کتاب هیاهو برسر هیچ به قلم محمد علی موحد در پاریس منتشر شد.مضمون این کتاب درباره اسناد خلیج فارس و معاهدات بین المللی بین انگلستان، هندوستان و ایران می باشد و طی اسناد موجود ادعاهای مطرح شده درباره خلیج فارس توسط شیوخ عربی را رد میکند
کتاب « هیاهو بر سر هیچ » نوشته محمدعلی موحد در فرانسه منتشر شد.
به گزارش بانگ به نقل از ایسنا افشین شحنه‌تبار - مدیر انتشارات شمع و مه - با اعلام این خبر گفت: این کتاب با ترجمه میترا فرزاد، استاد دانشگاه پاریس، به صورت مشترک توسط انتشارات «شمع و مه» و انتشارت «اِدیسیون لاولوا» در فرانسه به چاپ رسیده و رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه بخشی از هزینه‌های انتشار کتاب را در قالب طرح حمایتی «تاپ»، متقبل شده است.
<b><b>محمد علی موحد</b></b>و در ادامه افزود: «هیاهو بر سر هیچ» کتاب بسیار مفیدی در زمینه خلیج فارس است. محمد علی موحد در این کتاب به تاریخچه خلیج‌ فارس و معاهدات بین‌المللی ایران و انگلیس درباره آن می‌پردازد. همچنین به‌زودی در پاریس نشستی برای رونمایی و نقد و بررسی این کتاب برگزار خواهد شد.
«هیاهو بر سر هیچ: مبالغه مستعار» (بررسی مدارک مورد استناد شیوخ در ادعا بر جزایر تنب کوچک، تنب بزرگ، ابوموسی) نوشته  محمدعلی موحد در ۲۰۴ صفحه و توسط انتشارات کارنامه در سال ۱۳۹۳ به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب جزیره تنب کوچک می‌ باشد. 
محمدعلی موحد در این کتاب سعی کرده به دور از گرد و غبار، ستیزه‌جویی و غوغاگری، زمینه را برای رفع سوء‌تفاهم و رنجیدگی در میان دو طرف آماده کند. او با بررسی سوابق تاریخی خلیج فارس در معاهدات بین‌المللی ایران و انگلیس و با ارائه اسناد محرمانه هندوستان و انگلستان و بررسی دقیق حقوقی اسناد و زیر و بم مذاکرات، ادعاهای ارائه‌شده از سوی شیوخ عربی را بی‌اساس و مبالغه مستعار می‌شمارد.
شحنه‌تبار همچنین درباره تأثیر تحولات ارزی بر کارهای این نشر اظهار کرد: متاسفانه تحولات ارزی بیشترین تأثیر را بر کارهای ناشرانی دارند که در حوزه بین‌الملل فعالیت دارند و کارشان مستقیما  با ارزش ریال مرتبط است. امسال نیمی از برنامه‌های بیرون از کشورمان را تعطیل کردیم تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم. شرایط اصلا مناسب نیست، بخصوص برای ناشرانی که در بیرون از کشور فعالیت می‌کنند زیرا  هزینه‌های آن‌ها چهاربرابر شده است. برای کاری که ریسکش نسبت به چاپ کتاب فارسی چندین برابر است، افزایش قیمت، این تعداد ناشرانی را  که در حوزه بین‌الملل فعالیت دارند، از این کار فراری می‌دهد.
این ناشر خاطرنشان کرد: ما از دولت توقعی نداریم، اما امیدواریم حداقل طرح‌های گرنت و تاپ را به موقع اجرایی کنند. به ناچار فعالیت‌های بخش خصوصی محدود می‌شود و نمی‌تواند این فشارهای سنگین را تحمل کند.  فکر می‌کنم به دورانی برمی‌گردیم که ناشران دولتی کارهای نمایشی خود را ادامه بدهند.
محمدعلی موحد - نویسنده ، مترجم و مصحح پیشکسوت - (متولد ۱۳۰۳ در تبریز)، از اعضای پیوسته فرهنگستان هنر و ادب فارسی است که دکتری خود را در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه تهران دریافت کرده است.

نویسنده کتاب هیاهو بر سر هیچ محمد علی موحد پاریس خلیج فارس

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید