پروژه صابر ابر و مادربزرگها رونمایی شد

پروژه تا هفت خانه آنورتر
کد خبر : 153428
تاریخ : 18 شهریور 1397
پروژه تا هفت خانه آنورتر با حضور صابر ابر و مادر بزرگان ۱۶ شهریور ماه رونمایی شد.درین مراسم هنرمندانی چون هانیه توسلی،باران کوثری،امیر جدیدی و... حضور داشتند.هدف این پروژه ستایش و بزرگ‌نکاه داشتن مادران و زنان ایرانی می باشد
به گزارش بانگ به نقل از ایسنا، پروژه « تا هفت خانه آن‌ورتر » با حضور صابر ابر پدیدآوردنده و مدیر هنر ی پروژه، تعدادی از هنرمندان و جمعی از مادربزرگ‌ها ی همراه در پروژه 16 شهریور ماه رونمایی شد.

در این مراسم ابتدا صابر ابر به صورت مختصر به تشریح پروژه « تا هفت خانه آن‌ورتر » پرداخت و گفت: «در این پروژه 100 مادربزرگ از شهرها و روستاهای مختلف ایران انتخاب شدند تا به بهانه آشپزی، روایت و قصه خود را از زندگی و نسلشان بازگو کنند. بیش از هزاران فرم مشارکت برای پروژه ارسال شد که متأسفانه ما به دلیل تامین هزینه‌های پروژه از سرمایه شخصی نمی‌توانستیم سراغ تمام آن‌ها برویم؛ در نتیجه سعی کردیم مادربزرگ‌هایی را از نقاط مختلف ایران انتخاب کنیم. در مجموع به 30 شهر و روستای ایران در 14 استان سفر کردیم.»

 وی در ادامه گفت: کتاب « تا هفت خانه آن‌ورتر »، بیش از آن‌که درباره آشپزی باشد، در ستایش مادران و زنان ایرانی است.


او با اشاره به دستاوردهای این پروژه عنوان کرد: «تا هفت خانه آن‌ورتر، سه خروجی خواهد داشت که شامل یک کتاب مصورِ دو زبانه (فارسی و انگلیسی)، یک مستند سریالی که طی سفرهای پروژه از تک‌تک مادربزرگ‌ها تهیه شده و به‌صورت یک بسته فرهنگی در سه دی‌وی‌دی ارائه خواهد شد و همچنین یک تور نمایشگاهی خواهد بود. این تور در تاریخ هفتم مهرماه از تهران آغاز و سپس در شهرهایی چون اصفهان ، شیراز و... برگزار خواهد شد.»

<b>رونمایی</b> از <b>پروژه</b> <b><b>تا هفت خانه آنورتر</b></b>


صابر ابر با بیان اینکه کتاب «تا هفت خانه آن‌ورتر»، بیش از آن‌که درباره آشپزی باشد، در ستایش مادران و زنان ایرانی است، اضافه کرد: «در نمایشگاه پیش رو، ۱۰۰ تکه از آشپزخانه‌ ۱۰۰ مادربزرگ که ارتباطی مستقیم با زندگی شخصی آن‌ها داشته و به پروژه اهدا شده، چیده خواهد شد. در کنار هر تکه، کتاب تک نسخه (Limited Edition) همان مادربزرگ با جلد چاپ سیلک و صحافی دستی چهره مادربزرگ همراه با دست‌دوزی زنان سرپرست خانوار قرار می‌گیرد و کتابی مصور از این تکه‌ها نیز در نمایشگاه ارائه می‌شود. بخشی از عواید این پروژه به زنان سرپرست خانوار تعلق خواهد گرفت. در حال حاضر مشغول مذاکره با چندین خیریه مرتبط با این امر هستیم و پس از مشخص شدن خیریه حتماً روند آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.»
در ادامه مراسم احترام برومند ، بانوی هنرمند پیشکسوت روی صحنه حاضر شد و یادداشتی کوتاه درباره نوه‌اش و تجربه شخصی خود از جایگاه مادر و مادربزرگ بودن، خواند.
صابر ابر در انتها با بیان این‌که آشپزی، یکی از بزرگ‌ترین هنرهای جهان است و بهانه اصلی این معاشرت‌ها بوده، افزود: «این کتاب به ما یادآوری می‌کند که می‌شود تنها شد. یادمان باشد تعداد بسیار زیادی مادر و مادربزرگ در آسایشگاه‌ها هستند که باید حواس‌مان به آن‌ها باشد. عمری آنها کنارمان بوده‌اند، حالا ما باید کنارشان باشیم.»
در این مراسم هنرمندانی همچون لیلی گلستان  ، ابراهیم حقیقی، باران کوثری ، احمد پوری، بهمن فرمان‌آرا ، بهرام دهقانی، خسرو دهقان، مریم زندی، سحر دولتشاهی ، حبیب رضایی ، امیر جدیدی ، بیتا فرهی ، پانته‌آ پناهی‌ها، هانیه توسلی ، ستاره اسکندری و… حضور داشتند.
کتاب « تا هفت خانه آن‌ورتر »، از روز دوشنبه نوزدهم شهریورماه در تمامی شهرکتاب‌های کشور در دسترس عموم خواهد بود
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند اخبار و جزئیات بیشتر پروژه «تا هفت خانه آنورتر» را از طریق صفحه اینستاگرام www.instagram.com/tosevenhousesaway و وب‌سایت http://www.tosevenhousesaway.com/ این پروژه دنبال کنند.

کتاب تا هفت خانه آنورتر صابر ابر رونمایی

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید