گران‌ترین ساز جهان

گرانترین سازهای موسیقی

شاید شماهم کنجکاو باشید که گرانترین ساز جهان در کجا و به دست چه کسی ساخته شده است.

اگر به دنیای موسیقی و سازها علاقه مند باشید، شاید کنجکاو باشید گران ترین ساز جهان چه سازی است


گرانترین سازهای موسیقی

سازهای آنتونیو ؛ بهترین ویولون ها با صدایی شگفت انگیز


وقتی نام استرادیواریوس به میان می آید ممکن است اهل موسیقی خصوصا موسیقی‌دانان با آن آشنا باشند. خانواده استرادیواری که از خاندان‌های ایتالیایی بوده‌اند، در تولید سازهای زهی مهارت خاصی داشته‌اند. که سرشناس‌ترین عضو این خانواده آنتونیو نام داشته است. وی در سال ۱۶۴۴ در ایتالیا متولد شد.
گران ترین سازهای موسیقی
نخستین ساز دست ساز آنتونیو


وی در سال ۱۶۶۶ اولین ساز دست ساز خود را تولید کرد و روی برچسب آن در کنار نام خود قید کرد که شاگرد نیکولو آماتی (فرزند آندرا آماتی از سازندگان بزرگ ویولن ) است. اما در سازهای دیگر به این رابطه‌ی استاد و شاگردی اشاره نکرده است. نام وی در تمام سازهایش با قید سال ذکر شده است.

 

گران‌ترین ساز جهان در گذر زمان

پس از گذر زمان و با آغاز دهه‌ی هشتاد، آنتونیو سازهای فوق العاده‌ای درست کرد که از میراث به جای مانده از او به شمار می‌روند. وی از آن زمان به بعد سبک طراحی جدیدی پیدا کرد و قالب معین خودش را برای تولید وطراحی روی این سازها به دست آورد. طراحی او خلاقانه و بسیار جدید بود، به حدی که به سرعت شهرتش فراگیر شد. او از المان های خاصی برای طراحی استفاده می‌کرد.

ویولن‌های<b><b><b><b> استرادیواریوس </b></b></b></b>ابداع آنتونیو

ویولن‌های استرادیواریوس ابداع آنتونیو

از فوت‌های کوزه‌گری در ساخت ویولن‌های استرادیواریوس سوراخ های صدای f شکل کاسه ویولن بود که کمی بلند تر و به نسبت باریکتر از دیگر ویولن‌ها بود. یا شکل بدنه ویولن‌ها از جمله تفاوتهایش با سازهای مشابه است، بدنه سازهای او با بقیه سازها مشابه تفاوت چشمگیری داشتند و حتی برخی از آنان مقداری از حالت معمول بلندتر بود.
 

گران‌ترین ساز جهان در دست سازنده‌ای توانا

امروزه از سازهای آنتونیو به عنوان بهترین ویولن‌ها یاد می‌شود و همگان اذعان دارند که تولید صدای این سازها در شگفت‌انگیزی متحیر کننده است. امروزه سازهای باقی مانده از این سازنده؛ با نام نوازنده و نام خانوادگی استرادیواریوس نامیده شده و با قیمت‌های گزافی به فروش می‌روند. چندی پیش یکی از این سازها با مبلغ ۱۵٫۷ میلیون دلار به فروش رفت. آنتونیو استرادیواری که تا پیش از نود سالگی حدود ۱۰۰۰ ویولن، ۵۵ ویولونسل ، ۱۲ عدد ویولا و دو عدد گیتار از او به جای مانده است.

گرانترین<b><b><b><b> ساز </b></b></b></b>جهان

در عکس فوق بخشی از بقایای گیتار ساخته شده توسط آنتونی استرادیواری را مشاهده می‌کنید.


امید که این مطالب نظر شما هنردوستان گرامی را جلب کرده باشد.

مجله فرهنگی هنری بانگ

موسیقی ساز گرانترین آنتونیو استرادیواریوس آلات موسیقی مقالات

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید