آثار جدید میکل آنژ ! دو مجسمه ی تازه ای از میکل آنژ کشف شد

مجسمه برنزی اثر میکل آنژ
کد خبر : 153764
تاریخ : 28 آبان 1397
گروهی از محققان دانشگاه کمبریج اعلام کردند که بر اساس شواهدی آشکار، دو مجسمه برنزی موجود در موزه فیتزجرالد، اثر میکل‌آنژ هستند.

یک تیم تحقیقاتی توسط موزه فیتز ویلیام در دانشگاه کمبریج، شواهد و مدارکی را به دست آورده‌اند که اثبات می‌کند دو مجسمه برنزی از مردان عضلانی که بر روی پلنگ‌ها سواری می‌کرده‌اند، تنها مجسمه‌های باقی مانده از میکل آنژ هستند.

این تیم تحقیقاتی معتقد است که اثبات این فرضیه در طراحی جزئیات دقیق و درست از آناتومی بدن مجسمه‌ ها نهفته است.

بر اساس اظهارات موزه فیتز ویلیام، این مجسمه‌های برنزی که در حال حاضر به موزه تعلق دارند نخستین بار در قرن ۱۹ در مجموعه آدولف دو روتشیلد دیده شدند ولی به‌ دلیل نداشتن سند و امضا، ادعای ساخته شدن آنها توسط میکل آنژ رد شد.

فیتز ویلیام روز پنجشنبه در یک بیانیه اعلام کرد که تحقیقات کنونی آنها می‌تواند ادعای سال ۲۰۱۵ این موزه را که بیان کرده بود، مجسمه‌های مجموعه روتشیلد تنها شاهکار های برنزی جامانده و شناخته شده از میکل آنژ هستند، اثبات کند.

میکل آنژ به عنوان یک مجسمه‌ساز برنز کار شناخته شده است ولی همه آثار او گم شده یا از بین رفته‌اند.

مسئول بخش هنرهای کاربردی موزه فیتز ویلیام در یک کنفرانس خبری بیان کرد: «این مجسمه‌ها واقعی هستند. ما امیدواریم که این آثار توسط میکل آنژ ساخته شده باشند. همچنین گمان می‌کنیم که در سال‌های ۱۵۰۷ - ۱۵۰۵  ساخته شده باشند.»

از جمله یافته‌های این تیم تحقیقاتی می‌توان از ۳۰ نامه نام برد که توسط خود هنرمند برای خانوده‌اش در سال‌های بین ۱۵۰۶ و ۱۵۰۸ و در حالی که یک مجسمه غول پیکر از پاپ جولیوس دوم می‌ساخت، نوشته شده است. این نامه‌ها در یک کتاب از آثار میکل آنژ به نام «مجسمه ساز در برنز» ارائه داده شده‌اند.

موزه همچنین گفته که این مجسمه‌ها، میکل آنژ را به مهم‌ترین و موفق‌ترین سازنده مجسمه‌های برنزی تبدیل می‌کند.

میکل آنجلو بوناروتی یا میکل‌آنژ در تاریخ ۶ مارس سال ۱۴۷۵ به‌دنیا آمد و در تاریخ ۱۸ فوریه ۱۵۶۴ درگذشت. او نقاش، پیکرتراش، معمار و شاعر ایتالیایی بود. میکل‌آنژ یکی از هنرمندان نابغه تاریخ و معروفترین چهره رنسانس ایتالیا است.

مجسمه ساز پیکر تراش میکل آنژ ایتالیا تحقیقات هنری

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید