صدای شجریان در قونیه طنین انداز شد

همایون شجریان-موسیقی-کنسرت همایون شجریان-اخبار فرهنگی-اخبار موسیقی-سینما-
کد خبر : 153578
تاریخ : 4 مهر 1397
همایون شجریان هنرمند سرشناس آواز ایرانی به همراه گروه شمس در مرکز کنگره سلجوق و در جوار مقبره مولانا در شهر قونیه ترکیه به اجرای موسیقی ایرانی پرداخت.

همایون شجریان در چارچوب پانزدهمین جشنواره بین المللی موسیقی عرفانی قونیه و در ششمین روز این رویداد هنری به اجرای کنسرت موسیقی ایرانی پرداخت که با استقبال گسترده همراه بود.

در این کنسرت که دیشب به مناسبت هشتصد و یازدهمین سالگرد تولد مولانا در حال برگزاری است، گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری و با آواز همایون شجریان و به همراهی تهمورس پورناظری و سهراب پورناظری قطعاتی از موسیقی ایرانی از ساخته های کیخسرو پورناظری اجرا شد.

حسین رضایی نیا، آزاد میرزاپور، آیین مشکاتیان، کاوه گرایلی، کیمیا جمشید، دنیا کمالی و سپهر رامین از جمله نوازندگان گروه شمس بودند که با نواختن تنبور و سازهای کوبه ای آواز شجریان را در این کنسرت همراهی کردند.

جشنواره موسیقی عرفانی قونیه از سال 2004 و به صورت سالانه از تاریخ 20 تا 30 سپتامبر(29 شهریور تا هشتم مهرماه) توسط اداره فرهنگ و گردشگری شهر قونیه برگزار می شود.

این جشنواره بین المللی که همه ساله با شرکت بزرگان موسیقی جهان برگزار می شود، در سالگرد تولد مولانا جلال الدین بلخی(مولوی) در تاریخ 30 سپتامبر(هشتم مهرماه) پایان می یابد.

در دوازدهمین دوره این جشنواره در سال 2015 محمدرضا شجریان  هنرمند نامی و بزرگ موسیقی ایران به هنرنمایی پرداخت.

در جریان پانزدهمین جشنواره بین المللی موسیقی عرفانی قونیه 133 گروه از 47 کشور شرکت کرده اند.

همایون شجریان محمدرضا شجریان کنسرت جشنواره عرفانی موسیقی قونیه

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید