انتشار کتاب هنر داستان نویسی توسط ابراهیم یونسی

انتشار کتاب هنر داستان نویسی توسط ابراهیم یونسی
کد خبر : 153670
تاریخ : 15 مهر 1397
کتاب هنر داستان نویسی کتابی است که سالها به عنوان یکی از منابع درسی داستان نویسی و ادبیات مورد استفاده قرار میگرفت ، این کتاب توسط ابراهیم یونسی نوشته شده و توسط انتشارات نگاه به چاپ چهاردهم رسید
کتاب «هنر داستان‌نویسی » نوشته ابراهیم یونسی به تازگی توسط انتشارات نگاه به چاپ چهاردهم رسیده است.

ابراهیم یونسی از نویسندگان و مترجمان شهیر سال‌های اخیر است که علاوه بر تالیفات و ترجمه‌هایش در حوزه ادبیات ، سوابق نظامی هم در کارنامه دارد و از جمله افسرانی بود که پس از کودتای ۲۸ مرداد به اعدام محکوم شد اما حکمش به حبس ابد تخفیف پیدا کرد. او متولد سال ۱۳۰۵ بود و در سال ۱۳۹۰ درگذشت.

این مولف کتاب «هنر داستان‌نویسی» را هنگامی که ۳۴ سال داشت و در زندان بود، نوشت که تا سال‌ها به عنوان یکی از منابع درسی داستان‌نویسی و ادبیات مورد استفاده قرار گرفت. یونسی این کتاب را براساس نظریه‌ها و چارچوب‌های نظری داستان‌نویسی غرب نوشته است. کلیات، طرح داستان، داستان را چگونه باید گفت، تنه داستان، توصیف، گفتگوی شخصیت‌ها، صحنه داستان، بحران و انتظار، اوج و پایان داستان عناوین اصلی این کتاب هستند.

نویسنده در این کتاب، عناصر داستان‌نویسی را با ذکر نمونه از آثار داستان‌نویسان ایرانی و خارجی تشریح کرده است.

این کتاب سال ۹۵ به چاپ یازدهم رسیده بود. فروردین سال ۹۶ هم چاپ سیزدهم کتاب عرضه شد و حالا در سال ۹۷ چاپ چهاردهمش راهی بازار نشر شده است.

چاپ چهاردهم این کتاب با ۵۴۷ صفحه و قیمت ۵۵ هزار تومان منتشر شده است.

ادبیات کتاب داستان نویسی نویسنده ابراهیم یونسی انتشارات نگاه

حتما دیدگاه خود را به ما بگویید ...

سلام من هستم . به نظر من

ضمنا از طریق ایمیل میتوانید با من در تماس باشید .

نظرم را ثبت کنید